Wakacje w ciepłych krajach, wyprawa na plażę czy weekend nad jeziorem – każda okazja latem jest dobra, aby wybrać się z maluchami gdzieś nad wodę. Dzieci uwielbiają robić babki z piasku, taplać się w wodzie i korzystać z wakacyjnego czasu. Jeśli jednak chcemy, aby maluchy były bezpieczne w trakcie zabaw na plaży, warto zainwestować w buty do wody. Sprawdzą się idealnie zarówno w przypadku przedszkolaków, jak i starszaków.

Choć plażowanie kojarzy nam się z piaszczystym, jasnym, przyjemnym w dotyku piaskiem, w rzeczywistości nie wszystkie plaże są tak przyjazne dla turystów i osób wypoczywających. W trakcie plażowania może na nas czyhać sporo niebezpieczeństw. Przede wszystkim – śmieci w każdej postaci. Wystarczy puszka, kapsel po butelce czy jakiś inny ostry przedmiot zagrzebany w piasku czy w wodzie w mule, aby mocno uszkodzić sobie stopę. Gdy nadepniemy na coś takiego, rana na stopie może być na tyle poważna, ze utrudni nam funkcjonowanie podczas letniego wypoczynku.

W przypadku bardziej egzotycznych plaż problemem mogą być również różne drobne i większe żyjątka wodne, które mają ostre muszle lub kolce. Jako przykład warto tu podać chociażby jeżowce, których nadepnięcie powoduje sporo dolegliwości. Pamiętajmy też, że nie wszystkie plaże są piaszczyste – niektóre są pełne drobnego żwirku, skał czy innych kamiennych formacji, po których chodzi się dosyć ciężko. Warto więc zainwestować w buty do wody, które pozwolą nam w pełni cieszyć się wypoczynkiem i bezpiecznie poruszać się po plaży czy w wodzie. O butach do wody warto również pomyśleć w przypadku najmłodszych. Chodź dzieciaki uwielbiają biegać latem na bosaka, nie zawsze i nie w każdych warunkach będzie to najlepsze rozwiązanie.

Dlaczego warto kupować buty do wody dla dzieci?

Buty do wody dla dzieci to idealne rozwiązanie na zagraniczny wyjazd, plażowanie nad polskim morzem czy nad jeziorami w pobliżu miejsca zamieszkania. Zawsze będzie to dużo lepsza opcja niż puszczanie dzieci całkowicie na bosaka. Buty do wody są tak skonstruowane, że chronią stopę przed wszystkimi zanieczyszczeniami i zagrożeniami, na jakie można się natknąć na plaży czy w wodzie. Podeszwa takich butów jest świetnie wyprofilowana, wykonana z mocnego i trwałego materiału, odpornego na zniszczenia i uszkodzenia. Choć z pozoru może się wydawać dosyć elastyczna, po nadepnięciu na ostry kamień czy chociażby kapsel, nie powinna się w żaden sposób uszkodzić. Buty do wody pozwalają na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w każdych warunkach. Są wygodne, dostępne w różnych wersjach, modelach i rozmiarach do wyboru. Można więc bez problemu znaleźć buciki, które będą idealnie dopasowane do dziecięcej stopy. Buty do wody najlepiej jest kupować u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość wykonania, trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Na co zwracać uwagę przy zakupie butów do wody?

Jeśli planujemy zakup bucików do wody dla najmłodszych, zwracajmy uwagę przede wszystkim na producenta. Powinna to być znana i renomowana marka, a nie firma no name, szczególnie, jeśli są to produkty dostępne w markecie czy innym niespecjalistycznym sklepie. Słabej jakości buty często wykonane są z kiepskich materiałów, czasem bywają one sztuczne i nieprzewiewne, co powoduje, że noszenie ich przez dłuższy czas może powodować otarcia i odparzenia. Tanie buty nie są też właściwie wyprofilowane, mogą nie mieć regulowanych zapięć i trudno je będzie dopasować do dziecięcej stópki. Jeśli chcemy mieć pewność, że maluchy noszą buty do wody świetnej jakości, nie oszczędzajmy na nich. Najtańsze modele na pewno nie będą tymi najodpowiedniejszymi.

Dlaczego nie klapki czy sandałki?

Wielu rodziców uważa, ze buty do wody są zbędnym wydatkiem i czymś, co w praktyce się nie sprawdza. Przecież maluchy mają letnie obuwie, które można bez problemu wykorzystać także na plaży czy do zabaw w wodzie. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest. Zwykle gumowe klapki, które dzieci często noszą podczas letnich zabaw w ogrodzie czy na plaży, nie są dobrym pomysłem. Szybko się zsuwają i gubią, nie są zbyt wygodne podczas aktywnej zabawy. Co więcej, guma często bywa dosyć toksyczna, powoduje odparzenia lub podrażnienia skóry. Letnie sandałki na plaży również nie sprawdzają się na sto procent. Owszem, nie zsuwają się podczas zabaw, ale buty odpowiednie do twardego podłoża mogą nie być dobrym pomysłem na piaszczystej plaży. Co więcej, nie sprawdzi się również wchodzenie w takim obuwiu do wody. Sandały przeznaczone są do noszenia na lądzie, w wodzie mogą się rozklejać i szybko tracić fason. Obuwie przeznaczone do noszenia w wodzie czy na plaży jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż wszystkie inne opcje. Wbrew pozorom, takie buty nie są drogie, nie zajmują wiele miejsca. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyć maluchy w wygodne i bezpieczne buty do plażowania i korzystania z wodnego szaleństwa.